Kartal Buderus Kombi Servisi

Kartal Buderus Kombi Servisi

Kartal Buderus Kombi Servisi siz değerli müşterimize 7 gün 24 saat kesintisiz bir şekilde hizmet vermektedir. Kombi Servisimiz İstanbul’un Anadolu yakasının tüm ilçe ve semtlerinde faaliyet göstermektedir. Kombi alanında çalışan personellerimiz uzman kişilerden oluşmaktadır. Personellerimize düzenli bir şekilde iletişim ve kombi eğitimleri verilmektedir. Toplamda ekip çalışan sayımız 12 kişiden oluşmaktadır. Gezici olan teknik servis elemanlarımız kısa süre içerisinde işlerini hızlı ve kolay bir şekilde yapmaktadır.

Kombi cihazınız arızalanması durumunda kombi servisimizin çağrı merkezini arayarak bizim ile iletişime geçebilir ve arıza kaydı oluşturabilirsiniz. Çağrı merkezimizde yer alan teknik personeller kombi cihazınızda meydana gelen arıza basit bir arıza ise kombi servisimiz sizi yönlendirerek yapmanız gerekenleri söyleyecektir. Bu sayede paranız cebinizde kalacaktır.Kombi cihazınızda meydana gelen arıza büyük bir arıza ise hızlı bir şekilde kombi servisi yönlendirilecektir.

Yönlendirilen kombi servis elemanımız öncelikle kombinizde meydana gelen arızanın tespiti gerçekleştirir .Ardından kombinizdeki arızayı gidermek için gerekli tamir işlemini başlatır. Kombi cihazınızdaki parçalardan biri arızalı ve sorunlu ise müşteri onayı ile kombi parçası orjinal parça ile değiştirilir. Değiştirilen her parça kombi servisimiz tarafından 1 yıl garantilidir.

Kombi servisi olarak firmamız resmi olarak faaliyet gösteren ve vergisini düzenli veren bir şirkettir. Merdiven altı servis hizmeti sunduğunu belirtten servisler ile çalışmayın. Kombi servisimiz siz değerli müşterilerimize hem uygun fiyat hemde hızlı çözümler sunmaktadır.

Kombi servisimiz de yer alan personellerimiz profesyonel bir şekilde faaliyet vermektedir. Profesyonel ekibimiz tarafından siz değerli müşterilerimize kaliteli ve güleryüzlü hizmet sunmak ve en hızlı şekilde kombi problemlerini çözmektedir.

Kombi servisi olarak siz değerli müşterimize önerimiz mutlaka periyodik bir şekilde kombi bakımınızı yaptırmalısınız. Kombi bakımı yaptırmayan kombi kullanıcıların kombi cihazları sürekli olarak arızaya geçmekte ve ceplerinden sürekli olarak para çıkmaktadır. Halbuki kombi bakımı yapılan cihazlar da hem cihazın ömrü uzuyor hemde verimli bir şekilde çalışıyor .

Kartal Buderu Kombi servisi hizmeti veya kombi bakımınızı yaptırmak istiyorsanız eğer çağrı merkezimizi arayarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Çağrı merkezi numaramız olan 0216 376 4 376 no’ dan yada hızlı bir şekilde ulaşabilmek için 0532 056 4 376′ dan ulaşabilirsiniz .

Kartal Buderus Kombi Servisi

Kartal Buderus kombi servisi senelerdir kombi bakımı onarımı ve arıza çözümlerinde kartal Buderus kombi servisi olarak kombi kullanıcılarına hizmet vermektedir. Kartal Buderus kombi servisi müşterinin isteğine bağlı olarak servis talebinde bulunan ya da istenilen başka bir günde kombi servis hizmeti vermektedir. Kombinizdeki arıza tespitlerini yerinde yapmaktayız kombiyi söküp atölyeye alma gibi bir işlem müşteriye teklif dahi edilmez. Servisimiz değiştirilen yedek parçaya ve işçiliğe 1 yıl garanti vermektedir. Arıza tespitleri hızlı ve güvenilir şekilde yapılarak kombi kullanıcısının mağduriyeti en kısa sürede giderilmiş olunur.

Kartal buderus kombi servisi sadece kombi arıza çözümlerinde hizmet vermemektedir. Kombi bakımı da yapmaktayız ve kartaldaki kombi kullanıcılarını düşünerek kombi bakım kampanyası yaparak

Kombi Bakım Ücreti . olarak sabitledik. Kombi bakımında kombinin iç toz temizliği yapılarak kalorifer filtresi temizlenir. Gaz valfine yapılan alev ayarı ile kombinin daha az doğal gaz yakması sağlanır. Yanma odasındaki tozlarda temizlenerek ateşleme uçları ve oluşan alevi hisseden proplar zımpara yardımıyla temizlenerek ilerleyen zamanda oluşabilecek arızalar engellenmiş olunur. Son olarak genleşme tankının havası kontrol edilerek cihaz sıcak suda ve kalorifer modunda çalıştırılarak kontrol edilir ve kullanıcıya kombi çalışır teslim edilir.

Kartal Buderus kombi servisi hizmetlerinin arasında tesisat temizleme de bulunmaktadır. Profesyonel cihaz ve kimyasallar kullanılarak peteklerinizdeki ısınma sorunlarından kurtulmuş olursunuz.

Kartal Buderus kombi servisi personeli piyasada uzun yıllar tecrübe kazanmış teknisyenlerden oluşmaktadır. Her sene kombi bakımı kombi onarımı ve kombi arıza çözümleri alanında eğitimler vererek personelimizi yetiştirmekteyiz. Kombi Teknik servis ekibimiz en az 4 yıllık saha personelinden oluşmaktadır. Profesyonel kadromuz ile kombi bakımı onarımı ve arıza çözümlerinde her zaman kombi kullanıcılarının yanındayız…

Buderus Kombi Çalışmıyor

Buderus Kombiniz çalışmıyorsa aşağıda verilen basamakları sırası ile kontrol ediniz. Cihaz yine de çalışmıyorsa arıza tespiti ve çözümü için kombi servisini arayınız…

 • Buderus Kombi servisi (0216) 376 4 376
 • Buderus Kombi mobil servisi 0532 056 4 376

Buderus Kombi çalışmıyor ise;

 • Kombi içindeki su seviyesi yetersiz olabilir birçok kombi modelinin çalışması için cihazın içinde yeterli basınçta su olması gereklidir.

Kombi çalışmıyor ise kombinizin çalışması için gereken 1,5 bar su basıncının cihazda olmamasından kaynaklanabilir, öncelik ile cihazın bar seviyesi kontrol edilmeli eğer bar seviyesi 1 barın altında ise cihaza 1,5 bara kadar su takviye edilmeli. Su ilave edildikten sonra sorun giderilmediyse kombi teknik servise arıza kaydı bırakmalısınız…

 • Kombinin elektrik düğmesi (açma/kapama) düğmesi kapalı konumda olabilir veya cihazın bağlı olduğu sigorta kapalı olabilir kontrol ediniz…
 • Gaz vanası kapalı olabilir. Cihaza gelen doğal gaz tesisatındaki vanaları kontrol ediniz.
 • Kombi belli bir neden den dolayı hata/eror vermiş olabilir cihazınıza (R) reset attıktan sonra tekrar deneyiniz sorunun çözülmemesi halinde kombi teknik servisini arayıp arıza kaydı bırakınız…
 • Mod tuşunun pozisyonuna bakınız (0) kapalı/off konumundaysa (1) açık/on konumuna alınız ya da kalorifer modunda olup olmadığını kontrol ediniz, sorunun giderilememesi durumunda servisimizi arayınız
 • Kombi pilot ateşlemeli ise pilot alevini kontrol ediniz.
 • Kombi açma ve kapatma kontrol anahtarı kapalı konumda olabilir kontrol ediniz
 • Kombinizin gaz vanası ve ya doğal gaz ana giriş vanası kapalı olabilir kontrol ediniz
 • Eski kombi modelleri hariç öncelik ile kombi su basıncının 1,5 bar olup olmadığını kontrol ediniz
 • Kombinizin gaz vanası kapalı iken çalıştırmaya çalıştıysanız kombi arızaya geçmiş olabilir, kombiye reset atın eğer bir değişiklik olmaz ise  kombi servisini çağırın
 • Kombiniz çalışmıyor ise öncelikle kombinizin bağlı olduğu enerji kaynağını kontrol ediniz

Bütün bu adamlarda başaralı olamadıysanız kombi servisini arayınız.

Buderus Kombi sesli çalışıyor…

Buderus Kombi gürültülü çalışıyor…

Buderus Kombi gürültülü çalışıyor veya Buderus kombi sesli çalışıyorsa kombiye müdahalede bulunmadan kombi servisini çağırınız.

 • Buderus Kombi servisi (0216) 376 4 376
 • Buderus Kombi mobil servisi 0532 056 4 376

Kombiler içinde motorlu, pervaneli parçalar bulundurduğu için ve bu parçalar sürekli çalışmadan dolayı yıprandıkları için sesli çalışabilirler. Kombinin sesli veya gürültülü çalışması çoğu zaman kombinin ya bakım zamanı gelmiştir ya da daha önce bakımları aksatılmıştır. Bazen de kireçlenmeden dolayı sesli çalışabilirler. Bu tarz arızaları şöyle açıklayabiliriz:

 • Buderus Kombinin sesli çalışıyor sebebi; Fan motoru:

Hermetik kombilerde baca fanı sürekli çalışmada olduğu için yıpranabilir. Hermetik kombi mantığında iç içe geçmiş iki farklı görevde baca ve fan motoru bulunur. Dış baca yanma odasında alev oluşması için gereken oksijeni dışardan alır, iç baca ise yanma odasında oluşan atık gazı baca fanı aracılığı ile dışarı atar. Baca fan motoru dışarıdan oksijen aldığında her zaman temiz olmuyor. Havanın içinde tozlar gibi kirli maddeler de hava ile birlikte baca fanının kanatlarına yapışıp kalıyor ve bu da baca fan motorunun balansının bozulmasına ve fan motorunun zamanla sesli çalışmasına ve ömrünü tamamlamasına sebep olur. Bu sorunun başlıca nedeni kombi ye bakım yapılmadığından dolayı ya da bakım esnasında fan motoru temizlenmediğindendir.

 • Buderus Kombinin sesli çalışıyor sebebi; Sirkülasyon pompası:

Kombi petekleri ısıtmada kullanılan, alev oluşumundan sonra sıcak suyu peteklerde dolaşmasını sağlayan devir daim pompası zamanla tesisatta ve peteklerde oluşan çamurlanmadan dolayı burçları çamurla kaplanır ve pompa rotorunun zamanla balansına ve bir süre sonra ömrünü bitirmesine sebep olur. Bu balans durumunda da Kombiler sesli çalışır.

 • Buderus Kombinin sesli çalışıyor sebebi; Ana esanjör ve Plaka esanjör:

Sirkülasyon pompasının dolaştırdığı su sadece tesisatta ve peteklerde dolaşmaz. Hali ile kombinin içinden de geçer. Pompaya takılan çamurlar pislikler ana ve plaka esanjörden de geçerek esanjörlerin kanatçıkları arasında tıkanmalar meydana getirir. Bu durumda da esanjörlerde ıslık sesine benzer bir ses meydana gelmeye başlar. Bu ses çok sinir bozucu bir sestir ve çözümü ana veya plaka esanjörü kireç çözücü ile temizlemektir. Bu gibi durumlarda da kombi gürültülü çalışır.

Temizlikle bu sesten kurtulamıyorsanız bu esanjörlerin değiştirilmesi anlamına gelir. Çünkü esanjörler tıkanıklıktan ömrünü doldurmuş demektir.

 • Buderus Kombinin sesli çalışıyor sebebi; Genleşme tankı ve kombi panelleri:

Genleşme tankı sistemde ısınmadan dolayı oluşan basıncı dengeleyen içinde yarı su yarı azot bulunan kombinin en önemli ve dikkat edilmesi gereken parçalarından biridir. Bazen genleşme tanklarında bakım zamanlarında tankı sabitleyen vidayı bakımcının söküp yerine takmayı unutması durumlarında veya tankın içindeki membran ın delinmesi durumlarında veya sibobpunun bozulup hava kaçırması gibi durumlarda ses meydana getirir. Bunun gibi kombinin yan ve ön panellerinde bakım zamanlarında yerine takılması unutulan veya bilerek takılmayan vidalar sayesinde kombiden sinir bozucu sesler gelmeye başlar. Bazen de yan, ön ve yanma odasını kapatan kapaklardan ısınma ve soğumadan dolayı genleşme sesleri meydana gelir. Metallerde ısınma soğumadan dolayı her zaman ses gelir fakat bazı ucuz yollu yapılmış kombilerde masraflardan kaçınıldığı için kapakların malzemeler ide kalitesiz metallerden yapılır. Bu sebepten dolayı en ufak ısınma soğumada sesli çalışırlar.

Buderus Kartal Kombi Servisi (0216) 376 4 376

Kartal Mobil Kombi Servisi 0532 056 4 376

hizmet verdiğimiz mahalleler; Atalar, Cevizli, Cumhuriyet, Çarşı, Çavuşoğlu, Esentepe, Gümüşpınar, Hürriyet, Karlıktepe, Kordonboyu, Orhantepe, Orta, Petroliş, Soğanlıkyeni, Topselvi, Uğurmumcu, Yakacıkyeni, Yalı, Yukarı, Yunus

ŞİLE DEMİRDÖKÜM KOMBİ SERVİSİ