Maltepe İmmergas Servisi

Maltepe İmmergas Kombi Servisi

Kombi servisimiz İstanbul’un Anadolu yakasında tüm ilçe ve semtlerine hizmet vermektedir.Kombi arızalarınız da tüm kombi markalarını kombi servisimize tamir ettirebilirsiniz.Kombi servisi olarak yapmış olduğumuz tüm tamirlerde değiştirilen parçaların garanti süresi 1 yıldır.Kombi servisi hizmeti verirken ilk temel amacımız profesyonel işçilik ve güvenilir teknik servis hizmeti vermektir.Kombi servisi olarak tüm marka kombilerin bakımlarını ve arızalarını özenle yapmaktayız.

Maltepe İmmergas Kombi Servisi olarak siz değerli müşterilerimize tavsiyemiz kış ayların yaklaşması ile birlikte mutlaka kombinizin periyodik bakımını yaptırmalısınız.Kombi bakımını uzman teknik personelimize yaptırmanız durumunda tüketilen doğalgaz’da gözle görülen bir düşüş olduğunu görecek ve bu sayede tasarruf sağlayacağınızdan emin olabilirsiniz .

Kombi bakımı her yıl düzenli bir şekilde yaptırmak oldukça önemlidir.Kombi bakımı için merkez kombimiz ile iletişime geçmeniz durumunda hızlı bir şekilde teknik servis elemanlarımızı siz değerli müşterimize yönlendiriyoruz.Uzman teknik servis elemanlarımız kombinizde yaptığı işlemleri sıralayacak olursak eğer ;

 • Kombi bakımı için ilk olarak sıcak su ile kalorifer yanma durumunu detaylı bir şekilde kontrol ediliyor .
 • Kombinizin su sızdırmazlığı kontrol ediliyor .
 • Kombi yanma odasında yer alan brülörü temizlenmektedir.
 • Kombinizde yer alan elektrik bağlantıları ve hatlar detaylı bir şekilde kontrol edilmektedir.
 • Baca fanı kontrol edilmektedir ve temizleme işlemi gerçekleştirilir.
 • Kombinizin kalorifer dönüş hattında bulunan filtrenin temizleme işlemi gerçekleştirilir.Filtre temizleme işlemi düzenli bir şekilde gerçekleştirilmediği zaman filtrenin temizlemeyediği noktada sıcak su rahat dolaşımı gerçekleşemez ve bu durum peteklerinizin daha az ısınmasına neden olmaktadır.

Bacalı kombi kullanmanız durumunda limit sensörü kontrol edilmekte ve bacanın çekiş kuvveti kontrol edilmektedir.

Kombinizinden tasarruf sağlamak istiyorsanız eğer mutlaka kombinizde yukarıda belirtilen işlemleri gerçekleştirmelisiniz.Ek olarak kombi bakımı için gelen kombi servisinden oda termostatı satın alarak en çok kullandığınız odaya yada yattığınız odaya bağlatarak yüksek oranlarda tasarruf sağlayabilirsiniz.

Kombinizde bakım yapılmaması durumunda tasarruf sağlayamayacağınız gibi kış aylarında çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.Kombi bakımı gerçekleşmemesi kombinizin ömrünü kısaltacağı gibi sık sık arızalara neden olacaktır.Bu durumda kullandığınız cihazın masraflarının artmasına sebep olacaktır . Ek olarak kış aylarında kombi servislerinin yoğun olması nedeniyle kombi bakımı yapılmaması nedeniyle kombinizde oluşan arızaya müdahale de gecikmesine ne olacaktır . Bu sebeple kısa sürede kombinizin bakımını mutlaka gerçekleştirin ve kombinizin ömrünü uzatın .

Kombinizde arıza meydana gelmesi durumunda yada kombi bakımı için mutlaka Maltepe İmmergas Kombi Servisimizi arayın.Aklınıza takılan sorular için firmamızı arayabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz .

 

İmmergas Kombide E 03 Arıza – Hata Kodu

İmmergas Kombide E03 Arıza Kodunu Anlamı; Hava Akışında Oluşan Problemden Dolayı Kombi 03 Arıza Koduna Geçer.

Kombiden E 03 Hata Sinyalinin Çözümünde Kullanıcının Bir Etkisi Yoktur. Teknik Servis Desteği İçin (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376 Nolu Telefonlardan Servis Kaydı Oluşturunuz.

Hava Akış Şalteri; Elektronik Ve Mekanik Birleşimi Yekpare Bir Parçadır. Mekanik Tarafın Zaman, Kullanma Şekli, Kullanma Yoğunluğu Ve Hava Şartları İle Bozulması Normaldir. Genelde Ani Hava Soğuması Veya Uzun Süre Kullanılmayan Kombilerde E03 Hatası Görülür…

Kombi Çalışmadan Veya Sıcak Suyu Isıtmadan Önce Fan Motoru Çalışır. Fan Motoru Çalıştıktan Sonra Ana Karta Cihazın Yanma Moduna Geçmesi İçin Sinyal Gönderen Hava Akış Şalteri Sinyal Gönderir Ve Kombi Çalışmaya Veya Musluktan Açılan Suyu Isıtmaya Başlar. Bu Üç Parça; Ana Kart Fan Motoru Ve Hava Akış Şalteri Arasındaki Sinyal Bozulmasında Veya Kaybolmasında Karşılaşabileceğiniz Arıza Kodudur E03. Kombiden Çalışma Sesi Geliyor İse Fan Motorunuz Ve Ana Kartınız Büyük Olasılık İle Sağlamdır, Arızalı Parça Hava Akış Şalteridir

İmmergas Kombide E03 Arıza Kodunun Oluşması Halinde; Kullanıcının Yapacağı Bir Şey Yoktur, Servis Talebinde Bulunmanızda Fayda Var.

E05Arızasına Neden Olan Bazı Parçalar;

 • Fan Motorunun Çalışmaması; Bakım Zamanı Geçmiş Ya Da Kısa Sürede Olsa Kullanılmayan Kombilerde E 03 Hatasına Neden Olan En Büyük Etkendir. Zaman İle Fan Motorunun Etrafında Toplanan Tozun Rulman Ve Mekanik Aksamın Arasına Girerek Parçanın Çalışmamasına Neden Olur.
 • Ana Kartın Fan Motoruna Enerji Göndermemesi; Elektriksel Bir Hatadır. Yapılan Kontrol Ve Ölçümler İle Teknisyenin Değişimine Ya Da Tamir Yoluna Gitmesi Gereklidir..
 • Hava Akış Şalterinin Ömrünün Tamamlanması; ; Elektronik Ve Mekanik Birleşimi Yekpare Bir Parçadır. Mekanik Tarafın Zaman, Kullanma Şekli, Kullanma Yoğunluğu Ve Hava Şartları İle Bozulması Normaldir. Ve Kombiden E 03 Hata Sinyalini Almanız Normaldir.
 • Baca Bağlantısının Yerinden Çıkması; Baca Bağlantılarını Kontrol Ediniz

 

İmmergas Kombide E01 Arıza / Hata Kodu

İmmergas Kombide E01 Arıza Kodunun Anlamı Başarısız Ateşleme Veya Başarılı Ateşlemeden Sonra Kesilen Alev.

İmmergas Kombide E01 hata kodu aldığınız vakit; dairenize gelen doğal gaz vanasını kontrol ediniz, kombiye gelen doğal gaz vanasını kontrol ediniz her iki vanada açık ise ve dairenize gaz geldiğinden eminseniz kombide E01 arızası için kullanıcının çözüm için yapacak başka bir işlemi yoktur…

E01 Arızasının Çözümü İçin Kombinize Reset Atınız Arıza Reset İle Giderilmiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmayınız Ve Teknik Servise Haber Vererek Müdahale İçin Servisimizi Bekleyiniz.

Kombi servisi (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376

Kombide E01 arızasına sebep olan gaz valfinin bozulması; kombiyi kısa bir sürede olsa kullanmamaktan dolayı veya kombinin dış ortama açık alanda monte olmasından dolayı parçanın ömrü ve işlevselliği kısalır ve parçanın değişmesi veya tamir edilmesine imkân varsa tamir edilmesi gereklidir…

Kombide E01 Arıza Kodunun Oluşmasına Sebep Olan Bazı Durumlar Şunlardır;

 • Ani Doğal Gaz Kesintisi; doğal gaz vanalarının açık olduğunu kontrol ediniz; vanalar kapalı ise kombi E01 arızasından çıkmayacaktır.
 • Ana Kartın Gaz Valfine Enerji Göndermemesi; bu durumda teknisyenin yapacağı kontrol ve ölçümler sonucunda ana kartın değişimi ya da tamir edilmesi gerekli.
 • Gaz Valfinin Arızalanması; kombinin kullanım yoğunluğuna ve monte edildiği mahal e bağlı olarak gaz valfinin ömrünü tamamlaması.
 • Oluşan Alevin Ana Kart Tarafından Hissedilememesi; elektriksel hata yapılan kontrol ve ölçümlerden sonra teknisyenin parçanın değişimine veya tamirine karar verir.
 • Ani Alev Kesintisi; ani doğal gaz kesintilerine bağlı olarak ya da gaz valfindeki arızdan dolayı meydana gelir.
 • Oluşan alevi hisseden iyanizasyon propları…

 

İmmergas Kombide F11 Arıza – Hata Kodu

İmmergas Kombide F11 Arıza Kodunu Anlamı; Hava Akışında Oluşan Problemden Dolayı İmmergas Kombi F11 Arıza Koduna Geçer.

İmmergas Kombiden F11 Hata Sinyalinin Çözümünde Kullanıcının Bir Etkisi Yoktur. Teknik Servis Desteği İçin (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376 Nolu Telefonlardan Servis Kaydı Oluşturunuz….

Hava Akış Şalteri; Elektronik Ve Mekanik Birleşimi Yekpare Bir Parçadır. Mekanik Tarafın Zaman, Kullanma Şekli, Kullanma Yoğunluğu Ve Hava Şartları İle Bozulması Normaldir. Genelde Ani Hava Soğuması Veya Uzun Süre Kullanılmayan İmmergas Kombilerde F11 Hatası Görülür…

Kombi Çalışmadan Veya Sıcak Suyu Isıtmadan Önce Fan Motoru Çalışır. Fan Motoru Çalıştıktan Sonra Ana Karta Cihazın Yanma Moduna Geçmesi İçin Sinyal Gönderen Hava Akış Şalteri Sinyal Gönderir Ve Kombi Çalışmaya Veya Musluktan Açılan Suyu Isıtmaya Başlar. Bu Üç Parça; Ana Kart Fan Motoru Ve Hava Akış Şalteri Arasındaki Sinyal Bozulmasında Veya Kaybolmasında Karşılaşabileceğiniz Arıza Kodudur F11. Kombiden Çalışma Sesi Geliyor İse Fan Motorunuz Ve Ana Kartınız Büyük Olasılık İle Sağlamdır, Arızalı Parça Hava Akış Şalteridir…

İmmergas Kombide F11 Arıza Kodunun Oluşması Halinde; Kullanıcının Yapacağı Bir Şey Yoktur, Servis Talebinde Bulunmanızda Fayda Var.

İmmergas F11 Arızasına Neden Olan Bazı Parçalar;

 • Fan Motorunun Çalışmaması; Bakım Zamanı Geçmiş Ya Da Kısa Sürede Olsa Kullanılmayan İmmergas Kombilerde F11 Hatasına Neden Olan En Büyük Etkendir. Zaman İle Fan Motorunun Etrafında Toplanan Tozun Rulman Ve Mekanik Aksamın Arasına Girerek Parçanın Çalışmamasına Neden Olur.
 • Ana Kartın Fan Motoruna Enerji Göndermemesi; Elektriksel Bir Hatadır. Yapılan Kontrol Ve Ölçümler İle Teknisyenin Değişimine Ya Da Tamir Yoluna Gitmesi Gereklidir..
 • Hava Akış Şalterinin Ömrünün Tamamlanması; ; Elektronik Ve Mekanik Birleşimi Yekpare Bir Parçadır. Mekanik Tarafın Zaman, Kullanma Şekli, Kullanma Yoğunluğu Ve Hava Şartları İle Bozulması Normaldir. Ve İmmergas Kombiden F11 Hata Sinyalini Almanız Normaldir.
 • Baca Bağlantısının Yerinden Çıkması; Baca Bağlantılarını Kontrol Ediniz…

 

 

İmmergas Kombide E11 Arıza – Hata Kodu

İmmergas Kombide E11 Arıza Kodunu Anlamı; Hava Akışında Oluşan Problemden Dolayı İmmergas Kombi E11 Arıza Koduna Geçer.

İmmergas Kombiden E11 Hata Sinyalinin Çözümünde Kullanıcının Bir Etkisi Yoktur. Teknik Servis Desteği İçin (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376 Nolu Telefonlardan Servis Kaydı Oluşturunuz….

Hava Akış Şalteri; Elektronik Ve Mekanik Birleşimi Yekpare Bir Parçadır. Mekanik Tarafın Zaman, Kullanma Şekli, Kullanma Yoğunluğu Ve Hava Şartları İle Bozulması Normaldir. Genelde Ani Hava Soğuması Veya Uzun Süre Kullanılmayan İmmergas Kombilerde E11 Hatası Görülür…

Kombi Çalışmadan Veya Sıcak Suyu Isıtmadan Önce Fan Motoru Çalışır. Fan Motoru Çalıştıktan Sonra Ana Karta Cihazın Yanma Moduna Geçmesi İçin Sinyal Gönderen Hava Akış Şalteri Sinyal Gönderir Ve Kombi Çalışmaya Veya Musluktan Açılan Suyu Isıtmaya Başlar. Bu Üç Parça; Ana Kart Fan Motoru Ve Hava Akış Şalteri Arasındaki Sinyal Bozulmasında Veya Kaybolmasında Karşılaşabileceğiniz Arıza Kodudur F11. Kombiden Çalışma Sesi Geliyor İse Fan Motorunuz Ve Ana Kartınız Büyük Olasılık İle Sağlamdır, Arızalı Parça Hava Akış Şalteridir…

İmmergas Kombide E11 Arıza Kodunun Oluşması Halinde; Kullanıcının Yapacağı Bir Şey Yoktur, Servis Talebinde Bulunmanızda Fayda Var.

İmmergas E11 Arızasına Neden Olan Bazı Parçalar;

 • Fan Motorunun Çalışmaması; Bakım Zamanı Geçmiş Ya Da Kısa Sürede Olsa Kullanılmayan İmmergas Kombilerde E11 Hatasına Neden Olan En Büyük Etkendir. Zaman İle Fan Motorunun Etrafında Toplanan Tozun Rulman Ve Mekanik Aksamın Arasına Girerek Parçanın Çalışmamasına Neden Olur.
 • Ana Kartın Fan Motoruna Enerji Göndermemesi; Elektriksel Bir Hatadır. Yapılan Kontrol Ve Ölçümler İle Teknisyenin Değişimine Ya Da Tamir Yoluna Gitmesi Gereklidir..
 • Hava Akış Şalterinin Ömrünün Tamamlanması; ; Elektronik Ve Mekanik Birleşimi Yekpare Bir Parçadır. Mekanik Tarafın Zaman, Kullanma Şekli, Kullanma Yoğunluğu Ve Hava Şartları İle Bozulması Normaldir. Ve İmmergas Kombiden E11 Hata Sinyalini Almanız Normaldir.
 • Baca Bağlantısının Yerinden Çıkması; Baca Bağlantılarını Kontrol Ediniz…

 

İmmergas E06 Arıza – Hata Kodunun Anlamı

Sıcak Su Sensörü Arızalanmış Ve İmmergas Servisi Tarafından Değiştirilmesi Gereklidir.

Size En Yakın İmmergas Servisini Öğrenmek İçin;

(0216) 376 4 376 Mobil Servis; 0532 056 4 376

İmmergas Kombide E06 Arıza Sinyali Yandığında Cihazınız Sıcak Suyu Isıtmayacaktır. Bu Sinyalin Anlamı Musluklara İletilen Suyun Sıcaklığını Ayarlayan Sensörün Değer Kaybederek Ana Karta Sağlıklı Sinyal Gönderememesinden Dolayı Meydana Gelir. Cihaz Isıtılan Suyun Derecesini Ölçemeyeceğinden Dolayı Kendini E06 Arızasında Gerekli Parçanın Değişimine Kadar Arızadan Çıkartmaz.

İmmergas Kombinin E06 Arızasını Vermesinde En Büyük Etken Kireçli Sudur. Cihazın Isıttığı Su Direk Olarak Bu Sensörün Üzerinden Geçer Ve Kombi Senserörden Aldığı Değerlere Göre Alev Boyunu Ayarlayarak Suyu Belli Derece Tutar.

 

 

• Altayçeşme İmmergas Kombi Servisi
• Altıntepe İmmergas Kombi Servisi
• Aydınevler İmmergas Kombi Servisi
• Bağlarbaşı İmmergas Kombi Servisi
• Başıbüyük İmmergas Kombi Servisi
• Büyükbakkalköy İmmergas Kombi Servisi
• Cevizli İmmergas Kombi Servisi
• Çınar İmmergas Kombi Servisi
• Esenkent İmmergas Kombi Servisi
• Feyzullah İmmergas Kombi Servisi
• Fındıklı İmmergas Kombi Servisi
• Girne İmmergas Kombi Servisi
• Gülensu İmmergas Kombi Servisi
• Gülsuyu İmmergas Kombi Servisi
• İdealtepe İmmergas Kombi Servisi
• Küçükyalı İmmergas Kombi Servisi
• Yalı İmmergas Kombi Servisi
• Zümrütevler İmmergas Kombi Servisi

Call Now ButtonŞİLE DEMİRDÖKÜM KOMBİ SERVİSİ