Maltepe Kombi Bakım Servisi

Maltepe Kombi Bakım Servisi

Maltepe Kombi Servisi Kombinin Genel Temizliği Ve Gerekli Yanma Ayarlarını Yaparak Kullanılan Yakıtta Ve Enerjide Tasarruf Yapmanızı Sağlar. Kombi Bakım Servisleri Kombinin Periyodik Bakımını Yapar Ve Cihazın Gerekli Çalışma Prensip Ayarlarını Yapar Bu Şekilde Kombinin Ömrü İle Kullanım Konfor Uda Uzamış Olur. Kombi Bakımı Garanti Haricinde Yapılan Bir İşlemdir Müşterinin İsteği Üzere Ekstra Yapılır. Yeni Taşınılmış Ev Ya Da İş Yerinde Yapılması Gerek İşlemlerin En Başında Kombi Bakımı Yer Alır. Kombide Herhangi Bir Arıza Olup Olmadığı Kombi Bakımı İle Anlaşılabilir. Kombi Bakımı İle Kombinin Daha Sesiz Çalışması Da Sağlanabilir Bu Olay Şu Şekilde Gerçekleşir Kombinin Fan Motoru Sökülüp Yıkanır Bu Şekilde Fan Kanatlarında Oluşan Kurum Temizlenir Ve Kanatlar Hafifler Bu Sayede Rulmanlara Binen Yük Azalmış Olur Buda Fanın Daha Sessiz Ve Titreşimsiz Çalışmasını Sağlar. Gaz Valfine Yapılan İlk Yanış Ayarı İle Kombinin Patlamalı Yanmasının Önüne Geçilerek Kombinin Daha Sesiz Çalışması Sağlanır. Tesisat Filtresi Yıkanarak Sirkülasyon Pompasının Daha Rahat Çalışması Sağlanarak Zorlanarak Çalışan Pompanın Yaptığı Titreşimin Ve Sesin Önüne Geçilmiş Olunur Kombi Bakımı İle Kombi Bakımında Yapılan İşlemler Kombinin Daha Sesiz Çalışmasına Daha Az Yakıt Tüketmesini Kullanıcının Kullanım Konforunun Artmasına Ve Kombinin Ömrünün Uzamasını Sağlar. Kombi Bakımında Yapıla İşlemlerin Bazıları Şunlardır; Kombinin İç Temizliği Yapılır Gaz Valfine Yanma Ayarı Yapılıp Kombinin Daha Az Yakıt Yakması Sağlanır Ateşleme Propları Ve Yanma Odası Temizlenir Fan Motoru Temizlenir Gerektiği Durumlarda Yıkanır Genleşme Tankı Havası Eksilmişse Tamamlanır Kombini Sökülen Kapakları Tekrar Yerlerine Takılır Kombi Yazlık Ve Kışlık Modda Çalıştırılarak Gerekli Kontroller Yapılır Son Olarak Kombinin Kullanımı Tarif Edilir Bu Şekilde Kombi Bakımı Son Bulur.

Maltepe Kombi Bakım Servisi 0532 056 4 376

Maltepe Kombi Bakım Servisi (0216) 376 4 376

Kombi Bakımı Tasarruf Sağlar Mı?

Evet, Kombi Bakımı Tasarruf Sağlar. Kombinin Yaktığı Yakıttan Harcadığı Enerjiye Kadar Hatta Kombi Bakımı Yapılan Kombilerde Daha Az Arıza Meydana Geldiğinden Parça Değişimi Çok Yaşanmayacağı İçin Kombi Bakımı Tasarruf Sağlar

Kombi Bakımının Sağladığı Tasarrufa Ve Kombi Kullanıcısına Sağladığı Kara Kısaca Değinmek Gerekir…

Kombi Bakımında Yapılan Alev Ayarı İle Kombinin Daha Az Yakıt Yakarak İstenilen Performansta Çalışması Sağlanabilir Bu Olay Şu Şekilde Gerçekleşir; Kombi Yazlık Modda Yani Sıcak Su Kısmında Çalıştırılır Ve Yanma Odasında Oluşan Alev Boyu Ölçülür Alev Boyu Yüksekse Suyun İstenilen Isıya Hızlıca Ulaşır Ama Bu Durum Kombinin Fazla Yakıt Yakmasını Sağlamaktan Başka Bir Şey Yapmaz, Eğer Alev Boyu Kısa İse Kombi İstenilen Isıya Geç Ulaşır Bu Durumda Kombinin Fazla Yakıt Yakmasına Sebeptir. Her İki Durumda Da Kombinin Fazla Yakıt Yakmasının Önüne Geçilemez. Kombi Bakımı Esnasında Gaz Valfine Kalibre Ayarı Yapılarak Sıcak Suda Çalışma Esnasında Alev Boyu Standart Ayara Getirilerek Kombinin Fazla Yakıt Yakması Engellenerek Doğal Gazı Fazla Yakması Engellenmiş Olunur. Gaz Valfinin Ayarının Bozulmasının Nedeni İse İçindeki Yaylı Mekanik Ve Diyaframlı Parçalar Bulundurmasından Dolayıdır. Kombi Kalorifer Modunda Da Çalıştırılarak Minimum Alev Boyu Ölçülür Ve Gerekli Ayarlar Yapılır. Bu Ayarları Sadece Kombi Bakım Servis Teknisyeni Tarafından Yapılması Gerekmektedir.

Kombi Bakımı Esnasında Sıcak Su Sen Sörleri Ve Kalorifer Sensörlerinin Değerleri Ölçülür Değerlerde Herhangi Bir Değişiklik Belirlenirse Değer Kaybetmiş Sensörler Değiştirilir. Bunun Sebebi Değer Kaybetmiş Sensörler Kombinin Isıttığı Suyu Ölçerek Ana Karta İletir Ve Kombinin Çalışma Süresini Uzatarak Kombinin Fazla Yakıt Yakmasına Ve Fazla Enerji Harcamasına Sebep Verir.

Kombi Bakımında Fan Motoru Da Temizlenir Sebebi İse Toz Kaplayan Fan Kanatları Rulmanlara Ağırlık Yapar Ve Rulmanların Bozulmasına Ve Fanın Çalışmasına Engel Olur. Uzun Süre Kombi Bakımı Yapılmayan Kombilerde Fan Motoru Ya Rulman Dağıtarak Ya Da Rulman Aralarına Giren Toz Yüzenden Fanı Kitleyerek Fanın Sargılarını Yakar Ve Fanın Değişimine Ya Da Tamirine Sebebiyet Verir Bu Ekstra Maliyet Olarak Kombi Kullanıcına Yansır.

Kombi Bakımda Genleşme Tankının Havası Da Kontrol Edilir. Peteklerin Isınmasında En Baş Rol Oynayan Genleşme Tankındaki Hava Bitmiş İse Kombin Isıttığı Suyu Peteklere İletemeyecek Ve Peteklerin Tam Isınmasını Sağlayamayacaktır Bu Olay Kombi Normal Çalışmasına Rağmen Petekleri Isıtmamasına Ve Kombinin Çok Yakıt Yakmasını Sağlamaktan Başka Bir Şey Yapmayacaktır.

 Ve Kombi Bakımı Tasarruf Sağlar!

 Kombi Bakımında Yapılması Gerekenler

Maltepe kombi bakım servisi olarak kombi bakımında yaptığımız işlerler;

Kombi Bakımında Yapılması Gerekenler; Kombi Bakımında Cihazın Yanma Değerleri Ölçülür Herhangi Bir Sapma Veya Değer Kaybetme Söz Konusu İse Gerekli Ayarlar Yapılır.

Kombi Hem Sıcak Su Modunda Hem De Kalorifer Modunda Çalıştırılarak Yanma Odasında Oluşan Alev Boyu Kontrol Edilir. Alev Boyu Standart İse Herhangi Bir İşlem Yapılmaz Eğer Alev Boyunda Ve Yanışında Bir Problem Var İse Kombi Teknisyeni Tarafından Gerekli İşlemler Yapılır Eğer İşlem İle Sorun Ortadan Kaldırılamıyorsa Gerekli Parça Değişimi ya da Parça tamiri Yapılır.

Kombi Bakımında Yapılması Gerekenlere Ek Olarak; Tesisat Filtreleri Temizlenir, Sıcak Su Ve Kalorifer Sensörlerinin Ölçümleri Yapılır Düşük Değerli Sen Sörler Kombinin Daha Az Gaz Yakması İçin Değiştirilir.

Kombinin İç Toz Temizliği, Sıcak Ve Soğuk Su Bağlantı Noktalarında Oluşan Kireç Ve Tortular Temizlenerek Kombinin Daha Sesiz Ve Rahat Çalışması Sağlanır.

Fan Motorunu Temizlenmesi Ve Baca Haznesinin Varsa Kurumdan Ve Oluşan Tozdan Temizlenmesi De Kombi Bakımda Yapılması Gerekenlerden Bir Adımıdır.

Kombi Bakımında Yapılması Gerekenlere Ek Olarak;

Kombinin Tozları Temizlenir Alev Yanma Haznesi Temizlenir Tesisat Filtresi Sökülüp Temizlenir Brülör Sökülüp Yıkanır Meme Gözeneklerindeki Temizlenir Ateşleme Elektrotları Zımparalanır Prop Gözleri Temizlenir Fan Motorundaki Fanın Tozları Fırça İle Temizlenir Genleşme Tankındaki Hava Oranı Ölçülür, Gerekirse Azot Gazı Basılır NTC Termostatlar Değerleri Ölçülür. Düşük Değerli Hassaslığını Yitirmiş Termostat Değiştirilir Gaz Valfi Üzerinden Kombinin Kalori Kapasite Ayarı Yapılır Cihaz Bakımı Bittikten Sonra Çalıştırılıp Kontrol Edilir Sıcak Su Akışı Kontrol Edilir Cihazın Müşteri Gözetiminde Son Kontrolü Yapılır.

Kombi Bakımın Faydalar

Kombinin Daha Az Yakıt Yakarak İstenilen Isıya Daha Çabuk Erişilmesini Sağlar. Kombi Bakımının Faydası; Tüketilen Yakıttan Ve Enerjiden Tasarruf Sağlanmasını Sağlar. Kombinin Ömrünü Uzatmakla Beraber Kullanım Konforunu Da En Üstte Tutar. Kombi Bakımının Faydası; Oluşabilecek ombi Arızalarını Daha Başlangıç Aşamasında Fark Edilerek Maliyetli Çözümlerin Önüne Geçmektir.

Kombi Bakımında Yapılan İşlemler Kombinin Daha Az Yakıt Ve Enerji Harcamasını Sağlar. Gaz Valfine Yapılan Minimum Ve Maksimum Kapasite Ayaları İle Kombinin İstenilen Sıcak Su Derecesine Ve İstenilen Petek Isısına Kısa Sürede Ulaşmasını Sağlamaktır Kombi Bakımın Amacı.

Sıcak Su Sensörü Kalorifer Sensörlülerinde Ufak Değer Kayıpları Olsa Kombi Arıza Vermeden Çalışır Ta Ki Sensörler Tam Olarak Bozulana Kadar. Sen sörlerin Tam Olarak Bozulması Ve Kombinin Hata Vermesine Kadar Geçen Sürede Kombi Daha Fazla Enerji Ve Yakıt Yakar. Kombi Bakımı Esnasında Sensörler Deki Değer Kayıpları Fark Edilerek Kombinin Daha Az Yakıt Yakması Sağlanır.

Kombinin İçinde Bulunan Sıcak Su Ve Soğuk Su Ara Bağlantı Parçalarının Üzerinde Oluşan Oksit Ve Kireçlerde Temizlenerek İleride Yaşanacak Su Kaçaklarının Önüne Geçilmiş Olunur.

Kalorifer Filtresi Yıkanarak Kombinin Isıttığı Suyun Peteklere Daha Hızlı İletmesi Sağlanır.

Kombi Bakımı Esnasında Kombinin İçindeki Tozlarda Temizlenerek Kombinin İçinden Çıkabilecek Toz Ve Kire Engel Olunmuş Olunur.

Kombi Bakımının Amacı Arıza Çıkarabilecek Parçaların Temizlenmesidir. Bu Parçaların Başında Fan Motoru Gelir. Yakılan Atık Gazı Atmosfere Atan Ve Atmosferden Kombinin Yanması İçin Oksijen Çeken Bu Parça Kanatlı Rulman’lı Ve Sargılı Bir Parçadır. Fan Motorunun Sökülüp Yıkanması Veya Rulman Üzerindeki Tozlar Temizlenerek Rulmanın Yağlanması Gerekmektedir.

Kombi Bakımı Neden Yapılmalı

Kombi bakımı neden yapılmalı; Kombi Bakımı Neden Önemli? Kombi Kullanıcılarını İlgilendiren Bazı Uygulamalar Vardır. Bu Uygulamalar Arasında Bakım İlk Sırada Gelmektedir. Kombiye Neden Bakım Yapılmalı? Kombinin Bakımı Neden Bu Kadar Önem Arzeder Bakım Yapılmadığında Ne Gibi Sorunlar Meydana Gelir?

Neden Kombi Bakımı Yapılmalı; Kombiden İyi Şekilde Randıman Almak Adına Bakım Yapılmalıdır. Bakımı Yapılan Kombiden Alınan Randıman İle Bakımı Yapılmayan Kombiden Alınan Randıman Her Zaman İçin Aynı Olmaz. Bu Sebeple De İyi Sonuçlar Elde Etmek Bakımlara Bağlıdır Diyebiliriz. Kombiyi Uzun Süre Kullanmak Yani Kullanım Ömrünü Uzatmak Amacı İle Bakım Yapılmalıdır. Bu Bakımlar Sayesinde Kombilerin Normal Ömrü On Sene İken Daha Uzun Hale Gelmektedir. Bu Nedenle De Kombinizin Uzun Süre Kullanmak İçin Bakım Yaptırmanız Gerekmektedir. Bu Duruma Ek Olarak Kombinin Sürekli Arıza Yapmaması Adına Bakım Yaptırmalısınız. Kombi Bakımı Yapıldığında Arızalar Da Tespit Edilir. Ayrıca Önceden Meydana Gelecek Arızaların Tespiti De Bu Şekilde Yapılıp Müdahale Edilmiş Olur. Kombi De Bu Sebeple Sürekli Arıza Oluşturmaz Ve Sizleri Zor Durumda Bırakmaz. Tasarruf Yaşamak Amacı İle Bakım Yapılmalıdır. Kombiye Yapılan Bakımlar Her Zaman Faturalarınızın Daha Düşük Gelmesine Neden Olur. Çünkü Aldığınız Sonuç İyi Olur Ve Kombi De Yüksek Ayarda Çalıştırılmaz. Bu Nedenle De Bakımı Yapılan Kombiniz İle Tasarrufu Yaşarsınız.

Kombi Bakımı İşte Bu Sebepler Dolayısı İle Önemlidir. Www.demirdokum.gen.tr Olarak Sizlere Kombi Bakımı Konusunda Uzman Ekibimizle Yardımcı Olmaya Hazırız.

  Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılmalı

Kombi Bakımı Ağustos Ayının Sonu Eylül Ayının Başlarında Yapılması Gerekmektedir ama bu ayların dışında da kombi bakımı yapılabilir…

Yazın Sadece Sıcak Su İhtiyacını Karşılayan Kombi Yaz Aylarının Sonuna Gelerek Petek Isıtmada Kullanılmadan Evvel Yani Rahat Kullanımdan Yoğun Kullanıma Geçmeden Yapılması Gerekmektedir.

Peteklerin Bir Kısmı Isınıp Bir Kısmı Isınmıyor veya Tesisattaki En Son Petek Isınmıyorsa Ya Da Peteklerin Üstü Isınıp Altı Isınmıyorsa Kombi Bakım Zamanı Gelmiş Demektir

Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılmalı; Son Yapılan Kombi Bakımının Üzerinden Bir Yıl Geçmiş İse Kombi Bakımının Yapılması Gerekmektedir. Kombi Bakımı Yılda Bir Kez Yapılması Hem Kullanıcının Rahat Bir Kullanıma Ulaşmasında Hem De Cihazın Çalışma Ömrünün Uzamasında Büyük Önem Taşır.

Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılmalı; Kombi Çalışırken Patlamalı Veya Sesli Çalışmaya Başladıysa Cihazın Maliyetli Arızalar Çıkarmadan Ön Tespiti İçin Kombiye Bakım Yapılarak Kombinin Neden Sesli Çalıştığı Tespit Edilmeli.

Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılmalı; Kombi Titremeli Ve Gürültülü Çalışmaya Başladığı Zaman Kombi Bakım Zamanı Gelmiş Demektir. Rulman’lı Ve Pervaneli Parça Veya Yedek Parçalarında Oluşan Aşınmaları Ve Arızları Erken Tespit Etmek Ve Arıza Çözümünü Düşük Maliyet İle Gerçekleştirmek Gerekir.

Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılmalı; Yeni Bir Eve Veya İş Yerine Taşındığınızda Kombinin Çalışır Durumda Olup Olmadığını Ya Da Herhangi Bir Arızası Olup Olmadığının Tespiti İçin Kombi Bakımı Yapılmalı.

Kombiyi Uzun Yıllar Kullanıyor Ve Bakımını Bir Kaç Senedir Yaptırmıyorsanız Kombi Bakım Zamanı Gelmiş Demektir.

 Kombi Bakımı Yapılmazsa Ne Olur

Kombi Bakımı Yapılmazsa Zaman İle Mekanik Ve Pervaneli Parçaların Arasına Dolan Toz Çalışan Yedek Parçaların Çalışma Prensibini Bozarak Kombiden Ses Gelmesine Yol Açar Ve Bu Durum Hem Kullanıcı İçin Rahatsız Edici Bir Olay Olur Hem De Kombinin Çalışan Parçalarının Bozulmasına Sebebiyet Verir.

Kiracıysanız Ve Yeni Taşındığınız Dairedeki Kombi Ye Bakım Yaptırmadan Çalıştırırsanız Bakım İle Tespit Edilebilecek Arızalardan Haberdar Olamayacağınız İçin İlerleyen Zamanda Kombi Size Daha Büyük Maliyetli Arızlar Çıkaracaktır…

Kombi Bakımı İle Önceden Tespit Edilebilecek Küçük Çaplı Arızaların Kombi Bakımı Yapılmadığı İçin Tespit Edilemeyeceğinden İlerleyen Zamanda Meydana Gelen Arızalar Yüksek Maliyetli Olacaktır.

Kombi Bakımı Yapılmazsa; Tesisat Filtreleri Temizlenemeyeceğinden Ve Filtrelerde Biriken Balçık Veya Çamur Birikintileri Kombinin Normal Den Daha Yoğun Çalışmasına Sebebiyet Vererek Kombinin Fazla Gaz Yakmasına Ve Mekanik Aksamının Ömrünün Kısalmasına Sebep Verir.

 Kombi Bakım Fiyatı

Kombi Bakım Fiyatları .’dir. Kombi Bakım Fiyatları Her Sene Her Mevsim Ve Ayda Değişiklik Göstermektedir. Kombi Bakım Fiyatları Arasındaki Fiyat Farkını Ortadan Kaldırmak İçin Kombi Bakım Fiyatını 50 Liraya Sabitledik. Periyodik Kombi Bakım Fiyatı 50 liradır. Kombi Bakım Fiyatımıza Yoğuşmalı Kombi Bakımı Ve Yarı Yoğuşmalı Bakım Fiyatı Da Dâhildir. Kazan Tipi Kombi Bakım Fiyatları İçin Servisimiz İle İrtibata Geçmenizde Fayda Vardır.

Kombi Bakım Fiyatı Firmadan Firmaya Markadan Markaya Değişiklik Göstermektedir Bu Durum Kullanıcının Aleyhine Bir Durumdur Ve Kafa Karıştırıcıdır. Bu Durumu Ortadan Kaldırarak Mevsim Marka Model Ayırt Etmeden Kombi Bakım Fiyatını 50 Liraya Sabitledik.

Maltepe Vaillant kombi bakım servisi, Maltepe lambert kombi bakım servisi,Maltepe buderus kombi bakım servisi, Maltepe viessmann kombi bakım servisi, Maltepe dolcavita kombi bakım servisi, Maltepe prtoherm kombi bakım servisi, Maltepe baykan kombi bakım servisi, Maltepe termoteknik kombi bakım servisi, Maltepe wolf kombi bakım servisi, Maltepe baxi kombi bakım servisi, Maltepe immergas kombi bakım servisi, Maltepe vaillant kombi bakım servisi, Maltepe baymak kombi bakım servisi, Maltepe ferroli kombi bakım servisi, Maltepe auer kombi bakım servisi, Maltepe ariston kombi bakım servisi, Maltepe etna kombi bakım servisi, Maltepe eca kombi bakım servisi, Maltepe bosch kombi bakım servisi, Maltepe demirdöküm kombi bakım servisi, Maltepe falke kombi bakım servisi, Maltepe beko kombi bakım servisi, Maltepe airfel kombi bakım servisi

ŞİLE DEMİRDÖKÜM KOMBİ SERVİSİ