Maltepe Protherm Servisi

Maltepe Protherm Servisi

Maltepe Protherm Servisi olarak kombi alanında doğalgaz ile ilgili tüm bakım,tamir,teknik servis hizmeti sunmaktayız. Kombi servisimiz İstanbul’un Anadolu yakasında dört bir tarafındaki ilçe ve semtlere faaliyet veren bir şirkettir.

Kombi hayatımızı oldukça kolaylaştıran ve işyerimize ve evimize sıcak su ve ocak gibi ihtiyaçlarımızı sağlamaktadır.Kombi servisimizde oluşturulan arıza kayıtlarına hızlı bir şekilde uzman ekipler aracılığı ile incelenenip çözüme kavuşturmayı hedeflemektedir.

Kombiniz arızalandığı zaman ilk olarak kombinizin su seviyesini mutlaka kontrol etmelisiniz.Çünkü kombi kullanıcıları kombi bakımlarını yaptırmadıkları için kombi kullanıcısı kaynaklı hatalar oluşmaktadır.Eğer kombinizde su seviyesi normal ise bu durumda kombi servisimizi arayabilirsiniz.

Örneğin kombiniz gürültülü çalışıyor ise yada petek veya su ısıtmaması gibi problemler kombinizde arıza olduğu anlamına gelmektedir.Böyle bir durum karşısında kombi servisimizin çağrı merkezi ile iletişime geçebilir ve arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

Maltepe Protherm Servisi olarak verilen hizmette arızalı parça olması durumunda tamir edilemiyor ise müşteri onayı ile parça değişimi gerçekleştirilir. Firmamızda her marka ve model için yedek parça mevcuttur. Her değiştirilen parça firmamız tarafından 1 yıl garanti kapsamındadır.

Kombi servisi olarak tavsiyemiz düzenli bir şekilde kombi bakımı yaptırmalısınız. Kombi yaptırılmadığı durumunda kombi arızası meydana gelmekte ve kombi arızası giderilmesi için büyük bütçeler ayrılmaktadır. Halbuki bakım yaptırılsa hem kombinin ömrü uzayacak hemde kombi arızası meydana gelmeyecektir .

Kombi bakımı ve kombi tamiri yapan firmalar arasında en ekonomik fiyat veren firmalar arasında yer almaktayız. Aynı zamanda uzman ve sertifikalı uzman personellerimiz ile çalışmaktayız. İş sağlığına ve güvenliğe oldukça önem veriyoruz.Her marka ve modele kombi bakımı ve tamir hizmeti sunuyor .

Acil kombi servisi için haftanın her günü ve her saati siz değerli müşterimiz Merkez Kombi Servisinden hizmet alabilirsiniz. Nöbetçi olarak bıraktığımız kombi servisimiz sayesinde kombi arızalarına hızlı bir şekilde müdahale edilmekte ve sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Kombi servisi hizmeti veya kombi bakımınızı yaptırmak istiyorsanız eğer çağrı merkezimizi arayarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Maltepe Protherm kombi Servisi Çağrı merkezi numaramız olan 0216 376 4 376 no’dan yada hızlı bir şekilde ulaşabilmek için 0532 056 4 376 ‘ dan ulaşabilirsiniz.

Protherm Kombi sesli çalışıyor…

Protherm Kombi gürültülü çalışıyor…

Protherm Kombi gürültülü çalışıyor veya Protherm kombi sesli çalışıyorsa kombiye müdahalede bulunmadan kombi servisini çağırınız.

  • Protherm Kombi servisi (0216) 376 4 376
  • Protherm Kombi mobil servisi 0532 056 4 376

Kombiler içinde motorlu, pervaneli parçalar bulundurduğu için ve bu parçalar sürekli çalışmadan dolayı yıprandıkları için sesli çalışabilirler. Kombinin sesli veya gürültülü çalışması çoğu zaman kombinin ya bakım zamanı gelmiştir ya da daha önce bakımları aksatılmıştır. Bazen de kireçlenmeden dolayı sesli çalışabilirler. Bu tarz arızaları şöyle açıklayabiliriz:

 

  • Protherm Kombinin sesli çalışıyor sebebi; Fan motoru:

Hermetik kombilerde baca fanı sürekli çalışmada olduğu için yıpranabilir. Hermetik kombi mantığında iç içe geçmiş iki farklı görevde baca ve fan motoru bulunur. Dış baca yanma odasında alev oluşması için gereken oksijeni dışardan alır, iç baca ise yanma odasında oluşan atık gazı baca fanı aracılığı ile dışarı atar. Baca fan motoru dışarıdan oksijen aldığında her zaman temiz olmuyor. Havanın içinde tozlar gibi kirli maddeler de hava ile birlikte baca fanının kanatlarına yapışıp kalıyor ve bu da baca fan motorunun balansının bozulmasına ve fan motorunun zamanla sesli çalışmasına ve ömrünü tamamlamasına sebep olur. Bu sorunun başlıca nedeni kombi ye bakım yapılmadığından dolayı ya da bakım esnasında fan motoru temizlenmediğindendir.

 

  • Protherm Kombinin sesli çalışıyor sebebi; Sirkülasyon pompası:

Kombi petekleri ısıtmada kullanılan, alev oluşumundan sonra sıcak suyu peteklerde dolaşmasını sağlayan devir daim pompası zamanla tesisatta ve peteklerde oluşan çamurlanmadan dolayı burçları çamurla kaplanır ve pompa rotorunun zamanla balansına ve bir süre sonra ömrünü bitirmesine sebep olur. Bu balans durumunda da Kombiler sesli çalışır.

 

  • Protherm Kombinin sesli çalışıyor sebebi; Ana esanjör ve Plaka esanjör:

Sirkülasyon pompasının dolaştırdığı su sadece tesisatta ve peteklerde dolaşmaz. Hali ile kombinin içinden de geçer. Pompaya takılan çamurlar pislikler ana ve plaka esanjörden de geçerek esanjörlerin kanatçıkları arasında tıkanmalar meydana getirir. Bu durumda da esanjörlerde ıslık sesine benzer bir ses meydana gelmeye başlar. Bu ses çok sinir bozucu bir sestir ve çözümü ana veya plaka esanjörü kireç çözücü ile temizlemektir. Bu gibi durumlarda da kombi gürültülü çalışır.

Temizlikle bu sesten kurtulamıyorsanız bu esanjörlerin değiştirilmesi anlamına gelir. Çünkü esanjörler tıkanıklıktan ömrünü doldurmuş demektir.

 

  • Protherm Kombinin sesli çalışıyor sebebi; Genleşme tankı ve kombi panelleri:

Genleşme tankı sistemde ısınmadan dolayı oluşan basıncı dengeleyen içinde yarı su yarı azot bulunan kombinin en önemli ve dikkat edilmesi gereken parçalarından biridir. Bazen genleşme tanklarında bakım zamanlarında tankı sabitleyen vidayı bakımcının söküp yerine takmayı unutması durumlarında veya tankın içindeki membran ın delinmesi durumlarında veya sibobpunun bozulup hava kaçırması gibi durumlarda ses meydana getirir. Bunun gibi kombinin yan ve ön panellerinde bakım zamanlarında yerine takılması unutulan veya bilerek takılmayan vidalar sayesinde kombiden sinir bozucu sesler gelmeye başlar. Bazen de yan, ön ve yanma odasını kapatan kapaklardan ısınma ve soğumadan dolayı genleşme sesleri meydana gelir. Metallerde ısınma soğumadan dolayı her zaman ses gelir fakat bazı ucuz yollu yapılmış kombilerde masraflardan kaçınıldığı için kapakların malzemeler ide kalitesiz metallerden yapılır. Bu sebepten dolayı en ufak ısınma soğumada sesli çalışırlar.

 

• Altayçeşme Protherm Kombi Servisi
• Altıntepe Protherm Kombi Servisi
• Aydınevler Protherm Kombi Servisi
• Bağlarbaşı Protherm Kombi Servisi
• Başıbüyük Protherm Kombi Servisi
• Büyükbakkalköy Protherm Kombi Servisi
• Cevizli Protherm Kombi Servisi
• Çınar Protherm Kombi Servisi
• Esenkent Protherm Kombi Servisi
• Feyzullah Protherm Kombi Servisi
• Fındıklı Protherm Kombi Servisi
• Girne Protherm Kombi Servisi
• Gülensu Protherm Kombi Servisi
• Gülsuyu Protherm Kombi Servisi
• İdealtepe Protherm Kombi Servisi
• Küçükyalı Protherm Kombi Servisi
• Yalı Protherm Kombi Servisi
• Zümrütevler Protherm Kombi Servisi

ŞİLE DEMİRDÖKÜM KOMBİ SERVİSİ