Maltepe Viessmann Kombi Servisi

  Maltepe Viessmann Kombi Servisi

Viessmann modelleri için ayrı ayrı teknik servis elemanlarımızın görev yaptığı ve kaliteli ve hızlı bir şekilde hizmet sunmaktadır. Kombi servisimiz İstanbul’un Anadolu yakasının tüm ilçe ve semtlerine kombi servisi , kombi bakımı ve petek temizleme gibi hizmetler vermektedir.

Evimizi ve işyerimizi ısıtma ihtiyacını karşılama konusunda arızalanan kombi cihazlarının bakımı,arıza giderilmesi gibi konularda Merkez Kombi Servisimiz siz değerli müşterilerimizle beraberdir.Kaliteli ve hızlı bir ilke edinen kombi servisimizden hızlı bir kombi servisi almak istiyorsanız eğer çağrı merkezimizi arayarak kombi servisimize ulaşabilir ve destek alabilirsiniz.Aynı zamanda aklınıza takılan soruları detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Uzman kombi teknik kadrosu ve güler yüzlü teknik servis elemanımız ile servis hizmeti sağlarken müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız. Merkez Kombi Servisi karşılaştığınız sorunları gidermek için her zaman yanınızdadır. Kombi cihazlarının kış aylarında yapılması gereken temizlik ve bakım işlemlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kombinizin düzenli bir şekilde çalışabilmesi için mutlaka kombinizin periyodik bakımlarını yaptırmanız gerekmektedir.Kombi bakımı yapılan cihazların hem ömürleri uzar hemde kombi cihazınızdaki parçaların arızalanmaların önüne geçmiş olursunuz.

Kombi bakımı yapılmayan cihazların arızalanma meydana gelmesi oldukça normaldir. Kombi arızaları konusunda uzman kadromuz siz değerli müşterimize hızlı ve pratik bir şekilde çözümler üretmekte ve karşılaşılan problemi ortadan kaldırmaktadır.Kombi cihazlarınız arızalandığında kombinizi emin ellere teslim etmeniz oldukça önemlidir. Çünkü kombinizi vergi levhası olmayan kimliği bilinmeyen kişilere teslim etmeniz kombinizin daha da arızalanmasına veya daha fazla ücret ödemenize neden olmaktadır.

Viessmann Kombi Servisimizi seçmeniz durumunda hem kaliteyi hemde hızı seçmiş olacaksınız. Merkez Kombi Servisimiz alanında uzman eğitimli kombi teknik servis elemanlarından oluşmaktadır. Kombi teknik servis personellerimizi düzenli bir şekilde testlere tutulmakta ve müşteri iletişiminin kuvvetlendirilmesi için kurumsal kimliğimizle iletişim dersleri verilmektedir.Kombi servisimizden istediğiniz kombi arıza hizmetinde eğer değiştirilen bir parça olması durumunda 1 yıl Merkez Kombi güvencesi altında garantilenmektedir.

Kombi servisi hizmeti veya kombi bakımınızı yaptırmak istiyorsanız eğer çağrı merkezimizi arayarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Çağrı merkezi numaramız olan 0216 376 4 376 no’ dan yada hızlı bir şekilde ulaşabilmek için 0532 056 4 376′ dan ulaşabilirsiniz .

 

Maltepe Viessmann kombi servisi Maltepe ilçesinin bütün mahallelerine aynı gün kombi arıza bakım ve onarım servis hizmetini vermektedir. Maltepe Viessmann kombi servisi geniş servis ağı ve deneyimli personeli ile kombi servis hizmeti sunmaktadır. Maltepe Viessmann kombi servisi olarak kullandığımız yedek parçaların hepsi kombi markalarının orijinal parçalarıdır. Değiştirilen yedek parçaya ve işçiliğe 1 yıl garanti vermekteyiz. Maltepe Viessmann kombi servisi kombi bakımlarını marka gözetmeksizin sadece 50 liraya yapmaktadır. Kombi bakım kampanyamızın bitiş süresi yoktur uzun seneler kombi Bakım Ücreti . ye sabitlemiş bulunmaktayız. Maltepe Viessmann kombi servisi teknik personeli kombi arıza tespitini arızanın tanıma uygun ölçü aletleri ile yapmaktadır. Kombideki arıza çözümlerini en kısa sürede ve orijinal yedek parça ile yapılmaktadır. Bazı yedek parçalar hariç bütün yedek parçalar servis araçlarında bulunmaktadır. Servis aracında bulunmayan parçaları fabrikadan istemekteyiz. Maltepe Viessmann kombi servisi sadece kombi servis hizmeti vermemektedir. Kombi bakımı kombi onarımı hizmetlerini de kombi kullanıcılarına sunmaktadır. Maltepe Viessmann kombi servisi arıza tespiti için servis bedeli talebinde bulunmaktadır arıza tespitinden sonra her hangi bir işlem servisimize yaptırılırsa müşteriden servis bedeli istenmemektedir. Maltepe Viessmann kombi servisi kombi deki arızaları yerinde tespit etmektedir. Parça değişiminin gerekli olduğunda orijinal yedek parça ile değişim yapılmaktadır. Değişen parçaya ve işçiliğe 1 yıl garanti vermekteyiz. Maltepe Viessmann kombi servisi personeli kombi kullanıcılarına daha iyi ve sağlıklı hizmet vermeleri için her sene kombi bakımı onarımı ve arıza çözümünde eğitimler almaktadır.Maltepe Viessmann kombi servisinin kombi bakımından bahsetmek gerekirse; kombinin ön ve yan kapakları açılarak kombinin iç toz temizliği yapılır. Gaz valfine kombinin daha az yakıt yaması için ayar yapılarak yanma odası ateşleme propları ve iyonizasyon uçları zımpara yardımı ile temizlenir. Fan motoru sökülerek temizlenir. Genleşme tankının havası kontrol edilerek eksi hava var ise tamamlanır.

Viessmann Maltepe Kombi Servisi (0216) 376 4 376

Maltepe Mobil Kombi Servisi 0532 056 4 376

Viessmann Kombide F2 Arıza Kodu

Viessmann Kombide F2 Arıza Kodu Kombideki Suyun Aşırı Isınarak Hararet Yaptığını Açıklayan Arıza Kodudur. Viessmann F2 Arızasının Anlamı Kombi Peteklere Göndereceği Isıttığı Suyu Mekanik Bir Arızdan Veya Petek Tesisatında Oluşan Hatalardan Dolayı Tesisata Gönderememesi Ve İçindeki Suyu Kaynatmasıdır.

Viessmann F2 Arıza Kodunun Çözümü İçin Kullanıcın Yapacağı Tek Şey Cihaza Reset Atmak Ve Petek Vanalarını Kontrol Etmektir. Eğer Sorun Reset İle Giderilemiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmadan Kombi Teknik Servisinin Kontrol Etmesi Gereklidir.

(0216) 376 4 376 ya da mobil servisimizi; 0532 056 4 376 arayabilirsiniz…

viessmannF2 Hatasının Sebebi Bakım Esnasında Veya Bakım Yapılmayan Kombilerin Petek Dönüş Vanasında Bulunan Filtrenin Temizlenmemesinden Dolayı Da Olabilir…

Viessmann Kombide F2 Arızasının Oluşmasının Sebepleri Şunlardır;

 • Cihaz İçinde Oluşan Alev Gerektiğinden Ve Standartların Üzerinde Yanması; Gaz Valfinin Görevini Tam Olarak Yerine Getirememesinden Dolayı Cihazı Standartların Üzerinde Yakması Ve Fazla Isınan Suyu Yeterli Zamanda Peteklere İletilememesinden Dolayı F2 Hata Kodunu Görebilirsiniz.
 • Petek Tesisatında Tıkanıklık Ve Temizlenmeye Gereksinim Olması; Bu Durumda F2 Hatası Oluşur. Servisimizden Petek Temizliği İçin Randevu Alınız.
 • Petek Vanalarının Kapalı Olması; Petek Vanalarının Açık Konumda Olduğuna Emin Olun. Petek Dönüş Tesisatındaki Yani Peteklerin Alt Vanalarından Biri Veya Bir Kaçı Kapalı Konumda İse Viessmann Kombi F2 Hatasından Çıkmaz.
 • Sirkülasyon Pompasının Çalışmaması Arızalanması; Bu Durum Kısa Sürede Olsa Çalışmayan Kombilerde Sıklıkla Meydana Gelen Durumdur. Çalışmayan Sirkülasyon Pompası İçinde Bulunan Balçıklı Veya Tortulu Suyun Zamanla Pompa Kanadını Kitlenmesi Ve İlk Çalışmada Gelen Enerji İle Motor Sargılarının Yanmasını F2 Hata Kodunun Meydana Gelmesine Sebep Olur. Bu Durumda Gerekli İse Tesisat Temizlenir Ve Sirkülasyon Pompası Değiştirilir Veya Tamir Edilir.
 • Ana Kartın Sirkülasyon Pompasına Enerji Göndermemesi; Elektriksel Bir Hatadır Ve Ana Kartın Ya Tamir Olması Gereklidir Ya Da Değişmesi Gereklidir.
 • Zaman Kullanma Şekli Ve Yoğunluğuna Bağlı Olarak Isı Sensörlerinin Özelliklerini Yitirmesi;
 • Petek Filtresinin Tıkalı Olması; Bu Durumda Cihazın Periyodik Bakımı Yapılmalı
 • Cihazın Bakım Zamanın Gelmiş Olması…

Viessmann Kombide F4 Arıza Kodu

Viessmann kombide F4 Arıza Kodunun Anlamı Başarısız Ateşleme Veya Başarılı Ateşlemeden Sonra Kesilen Alev.

Viessmann Kombide f4 hata kodu aldığınız vakit; dairenize gelen doğal gaz vanasını kontrol ediniz, kombiye gelen doğal gaz vanasını kontrol ediniz her iki vanada açık ise ve dairenize gaz geldiğinden eminseniz kombide f4 arızası için kullanıcının çözüm için yapacak başka bir işlemi yoktur…

Viessmann F4 Arızasının Çözümü İçin Kombinize Reset Atınız Arıza Reset İle Giderilmiyorsa Hiçbir Müdahalede Bulunmayınız Ve Teknik Servise Haber Vererek Müdahale İçin Servisimizi Bekleyiniz.

Viessmann Kombi servisi (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376

Viessmann Kombide F4 arızasına sebep olan gaz valfinin bozulması; kombiyi kısa bir sürede olsa kullanmamaktan dolayı veya kombinin dış ortama açık alanda monte olmasından dolayı parçanın ömrü ve işlevselliği kısalır ve parçanın değişmesi veya tamir edilmesine imkân varsa tamir edilmesi gereklidir…

Viessmann Kombide F4 Arıza Kodunun Oluşmasına Sebep Olan Bazı Durumlar Şunlardır;

 • Ani Doğal Gaz Kesintisi; doğal gaz vanalarının açık olduğunu kontrol ediniz; vanalar kapalı ise Viessmann kombi f4 arızasından çıkmayacaktır.
 • Ana Kartın Gaz Valfine Enerji Göndermemesi; bu durumda teknisyenin yapacağı kontrol ve ölçümler sonucunda ana kartın değişimi ya da tamir edilmesi gerekli.
 • Gaz Valfinin Arızalanması; kombinin kullanım yoğunluğuna ve monte edildiği mahal e bağlı olarak gaz valfinin ömrünü tamamlaması.
 • Oluşan Alevin Ana Kart Tarafından Hissedilememesi; elektriksel hata yapılan kontrol ve ölçümlerden sonra teknisyenin parçanın değişimine veya tamirine karar verir.
 • Ani Alev Kesintisi; ani doğal gaz kesintilerine bağlı olarak ya da gaz valfindeki arızdan dolayı meydana gelir.
 • Oluşan alevi hisseden iyanizasyon propları…

Viessmann Kombide F5 Arıza Kodu

Viessmann Kombide F5 Arıza Kodunu Anlamı; Hava Akışında Oluşan Problemden Dolayı Kombi F5 Arıza Koduna Geçer.

Viessmann Kombiden F5 Hata Sinyalinin Çözümünde Kullanıcının Bir Etkisi Yoktur. Teknik Servis Desteği İçin (0216) 376 4 376 Veya 0532 056 4 376 Nolu Telefonlardan Servis Kaydı Oluşturunuz….

Hava Akış Şalteri; Elektronik Ve Mekanik Birleşimi Yekpare Bir Parçadır. Mekanik Tarafın Zaman, Kullanma Şekli, Kullanma Yoğunluğu Ve Hava Şartları İle Bozulması Normaldir. Genelde Ani Hava Soğuması Veya Uzun Süre Kullanılmayan viessman Kombilerde F5 Hatası Görülür…

Kombi Çalışmadan Veya Sıcak Suyu Isıtmadan Önce Fan Motoru Çalışır. Fan Motoru Çalıştıktan Sonra Ana Karta Cihazın Yanma Moduna Geçmesi İçin Sinyal Gönderen Hava Akış Şalteri Sinyal Gönderir Ve Kombi Çalışmaya Veya Musluktan Açılan Suyu Isıtmaya Başlar. Bu Üç Parça; Ana Kart Fan Motoru Ve Hava Akış Şalteri Arasındaki Sinyal Bozulmasında Veya Kaybolmasında Karşılaşabileceğiniz Arıza Kodudur F5. Kombiden Çalışma Sesi Geliyor İse Fan Motorunuz Ve Ana Kartınız Büyük Olasılık İle Sağlamdır, Arızalı Parça Hava Akış Şalteridir…

Viessmann Kombide F5 Arıza Kodunun Oluşması Halinde; Kullanıcının Yapacağı Bir Şey Yoktur, Servis Talebinde Bulunmanızda Fayda Var.

Viessmann F5 Arızasına Neden Olan Bazı Parçalar;

 • Fan Motorunun Çalışmaması; Bakım Zamanı Geçmiş Ya Da Kısa Sürede Olsa Kullanılmayan Viessmann Kombilerde F5 Hatasına Neden Olan En Büyük Etkendir. Zaman İle Fan Motorunun Etrafında Toplanan Tozun Rulman Ve Mekanik Aksamın Arasına Girerek Parçanın Çalışmamasına Neden Olur.
 • Ana Kartın Fan Motoruna Enerji Göndermemesi; Elektriksel Bir Hatadır. Yapılan Kontrol Ve Ölçümler İle Teknisyenin Değişimine Ya Da Tamir Yoluna Gitmesi Gereklidir..
 • Hava Akış Şalterinin Ömrünün Tamamlanması; ; Elektronik Ve Mekanik Birleşimi Yekpare Bir Parçadır. Mekanik Tarafın Zaman, Kullanma Şekli, Kullanma Yoğunluğu Ve Hava Şartları İle Bozulması Normaldir. Ve Viessmann Kombiden F5 Hata Sinyalini Almanız Normaldir.
 • Baca Bağlantısının Yerinden Çıkması; Baca Bağlantılarını Kontrol Ediniz…

• Altayçeşme Viessmann Kombi Servisi
• Altıntepe Viessmann Kombi Servisi
• Aydınevler Viessmann Kombi Servisi
• Bağlarbaşı Viessmann Kombi Servisi
• Başıbüyük Viessmann Kombi Servisi
• Büyükbakkalköy Viessmann Kombi Servisi
• Cevizli Viessmann Kombi Servisi
• Çınar Viessmann Kombi Servisi
• Esenkent Viessmann Kombi Servisi
• Feyzullah Viessmann Kombi Servisi
• Fındıklı Viessmann Kombi Servisi
• Girne Viessmann Kombi Servisi
• Gülensu Viessmann Kombi Servisi
• Gülsuyu Viessmann Kombi Servisi
• İdealtepe Viessmann Kombi Servisi
• Küçükyalı Viessmann Kombi Servisi
• Yalı Viessmann Kombi Servisi
• Zümrütevler Viessmann Kombi Servisi

ŞİLE DEMİRDÖKÜM KOMBİ SERVİSİ