Yetkili Daylux Kombi – Klima Servisi

Yetkili Daylux Kombi – Klima Servisi

Daylux Kombi – Klima Servisi; Kombi – Klima bakım ve onarım hizmetlerinin yanında Kombi petek temizleme servisliği hizmetini de vermektedir. Daylux Kombi – Klima Servisi değiştirilen yedek parça ve işçiliğe servis hizmeti dâhil 1 yıl garanti vermektedir. Değiştirilen yedek parçaların tamamının orijinallik garantisi vardır. Kombi – Klima servipersoneli özel olarak seçilmiş kalifiye kişilerden oluşmaktadır. Kombi – Klima servis hizmeti veren personelimiz Servis hizmeti müşteri memnuniyeti ve Kombi – Klima arıza tespiti ve çözümü konularında özel eğitim almış kişilerden oluşmaktadır.

Daylux Kombi – Klima Servisi

Sabit fiyat uygulamasının esas amacı Kombi – Klima bakımı yapılamamış Kombi – Klima kalmamasıdır. Kombi – Klima bakımı yapılarak Kombi – Klimanin kullanım ömrünü uzatarak maliyetli Kombi – Klima değişimlerinin önüne geçerek Kombi – Klimanin kullanım konforunun artması amaçlanmıştır. Kombi – Klima bakımı yaptırarak yıl boyunca yapılan tasarruf yüzde 10 ile 15 arasında değişmektedir.

Daylux Kombi – Klima Servisine Kombi – Klima bakımının yanında petek temizleme de yaptırarak peteklerin içindeki balçığı ve çamuru petek temizleme makinası ile kimyasal ilaç yardımı ile temizleterek peteklerin daha hızlı ısınması sağlanabilir bu şekilde Kombi – Klima bakımı ve petek temizleme Kombi – Klimanasyonu ile sene boyunca tüketilen enerji ve doğal gazdan yüzde 15 ile yüzde 25 arasında tasarruf etmenizi sağlar.

Daylux Kombi – Klima Servisi (0216) 376 4 376

Mobil Daylux Kombi – Klima Servisi 0532 056 4 376

İstanbul’un Anadolu yakasında tüm ilçe ve semtlerde hizmet veren Merkez Daylux Kombi – Klima Servisi kaliteli hizmetiyle müşterilerinin sayısı gün geçtikçe hızlı bir şekilde artmaktadır.Çünkü;

  • Daylux Kombi – Klima Servisimizde uzman ve eğitimli personeller çalışmaktadır.

  • Her türlü Kombi – Klima cihazı ve modeli için uygun yedek parçalar orijinal olarak ve Merkez Daylux Kombi – Klima Servisi olarak garantisi ile takılır.

  • Dilediğiniz her zaman her türlü Daylux Kombi – Klima Servisi ve petek temizleme için ulaşabilir, acil Daylux Kombi – Klima Servisi hizmeti alabilirsiniz.

  • Daylux Kombi – Klima Servisimiz hızlı ve kaliteli iş çıkarır.

  • Çalışırken müşteriyi rahatsız edici davranışlar gerçekleştirmez

  • Her zaman yenilikçi ve çözüm odaklıdır.

Daylux Kombi – Klima Servisi

Kombi – Klima cihazları düzenli bir şekilde bakımları yılda iki kez yapılması gerekmektedir.. Bakım yaptırmak müşteriler açısından bakıldığında gereksiz görülse de mutlaka yaptırılması gereken bir işlemdir. Bu nedenle Merkez Daylux Kombi – Klima Servisi olarak sizlere yıllık iki bakımını yaptırmanızı öneriyoruz. Çünkü bakımı yapılan cihazların Kombi – Klima arızası ile karşılaşmamaktadır.

Kombi – Klima bakımını düzenli bir şekilde yaptırmak toplamda Kombi – Klima kullanıcısına daha büyük avantajlar sağlayacağı için düzenli olarak yaptırılmasını tavsiye ediyoruz.. Eğer siz de ekonomik fiyatlarla nitelikli ve kaliteli Kombi – Klima bakımı yaptırmak istiyorsanız Daylux Kombi – Klima Servisimizi arayarak hizmet alabilirsiniz. Kombi – Klima cihazları son derece hassas cihazlardır.Kombi – Klimanin hem mekanik hemde elektronik mekanizmaları mevcuttur.

Daylux Kombi – Klima Servisi

Kombi – Klima cihazınızda arıza meydana geldiğinde mutlaka uzman ekipler aracılığı yapılması gerekmektedir. Özellikle vergi levhası olmayan şahıslara bakım işlemi yada Kombi – Klima tamiri yaptırmanız durumunda Kombi – Klimaniz büyük arızalara gebe anlamına gelecektir. Örneğin biz Daylux Kombi – Klima Servisi olarak düzenli bir şekilde teknik personellerimize düzenli bir şekilde hem iletişim hemde Kombi – Klima egitimi aylık olarak vermekteyiz.Kimliği bilinmeyen Daylux Kombi – Klima Servisi adı altında geçen şahıslar ise ne egitimleri ne de bilgi düzeyleri vardır.Tek amaçları vardır Kombi – Klima kullanıcısından nasıl daha fazla para alabilirim. O yüzden belirttiğimiz gibi vergi levhası olan adresi belli olan şirketler ile çalışmanızı tavsiye ederiz.

Daylux Kombi – Klima Servisi hizmeti veya Kombi – Klima bakımınızı yaptırmak istiyorsanız eğer çağrı merkezimizi arayarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.Çağrı merkezi numaramız olan 0216 376 4 376 no’dan yada hızlı bir şekilde ulaşabilmek için 0532 056 4 376’dan ulaşabilirsiniz.

Daylux Kombi Servisi

Merkez Kombi Servisi olarak yalnızca Daylux Kombi Servisi hizmeti vermekteyiz. İstanbul’un Anadolu yakasının tüm ilçe ve semtlerinde faaliyet göstermekteyiz. Arızalanan kombi cihazınızın artık sizin için problem olmaktan çıkıyor. 7 gün 24 saat çalışan çağrı merkezimiz ve uzman kombi teknik personellerimizle tüm kombi markaları ve modelleri için garantili hizmet veriyoruz. Merkez Kombi Servisi olarak ın bütün semtlerine hizmetimiz vardır. “Önce can güvenliğinizi sonra bütçenizi düşünüyoruz.” genelinde bulunan ve tam donanımlı mobil servis ağımız ile saatinde servis hizmeti veriyoruz. Profesyonel ve deneyimli servis teknisyenlerimiz güçlü bir servis olmamızda en büyük destekçimizdir.

Kombi cihazlarınızın bakım onarım ve teknik servis hizmetleri için sizde en yakın şubemizi arayarak servis randevusu alabilirsiniz. %100 orijinal yedek parça ve 1 yıl ücretsiz parça garanti sunuyoruz . Yüksek verimli ve çevreyle dost olan Merkez Kombi Servisi doğalgaz ile ısınma yöntemini kullanan yeni ve yenilenen yapılarda tercih edildiğini biliyoruz. Alışılmış (soba, klima, elektrikli ısıtıcı vb.) klasik ısınma yöntemlerine çok daha avantajlı olmasından dolayı doğal gaz kullanımı sürekli yaygınlaşıyor, doğalgazın daha da geniş kitlelere ulaşması amaçlanıyor. Siz değerli müşterilerimize 7 gün 24 saat hizmet kesintisiz hizmet sunuyoruz. Merkez Kombi Servisi olarak Kombi arıza, Bakım, Hata Kodları ve bilmek istediğiniz herşey hakkında ücretsiz danışma hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Kombi Servisimiz ile iletişme geçtiğinizde ve arıza giderilmesi için arıza kaydı oluşturduğunuzda uzman teknik servisimiz hızlı bir şekilde belirttiğiniz adreste olmaktadır. Arızanın giderilmesi için yapılan çalışmasında ilk aşamada arızanın tespit aşamasıdır.Bu aşamadan sonra arızanın tamir aşamasıdır. Arızanın elektronik yada mekanik parçadan kaynaklanması durumunda müşterinin onayı alınmadan parça değişimi gerçekleştirilmemektedir. Değiştirilen her parça 1 yıl Merkez Kombi Servisi tarafından garanti altındadır. Kombi cihazınızı düzenli bir şekilde kombi bakımı yaptırmalısınız. Kombi bakımı yapılması durumunda kombi cihazınızın ömrü uzayacak ve kombinizi verimli bir şekilde kullanacaksınız. Kombi servisi hizmeti veya kombi bakımınızı yaptırmak istiyorsanız eğer çağrı merkezimizi arayarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Daylux Kombi Servisi Çağrı merkezi numaramız olan 0216 376 4 376 no’dan yada hızlı bir şekilde ulaşabilmek için 0532 056 4 376’dan ulaşabilirsiniz.

Daylux Kombi Arıza Kodları

► Daylux kombide anahtar simgesi yandığında ‘R’düğmesine basın. Bastığınız zaman ekranda aşağıda yer alan LP arıza kodu yer alıyor ise cihaz düşük su basınç hatası veriyor demektir.


Çözümü: Genelde çok sık yaşanan bir arıza durumudur. Basınç düşüktür ve kombi tesisatına su basmanız gerekmektedir. Cihazın sol altına doğru bakacak olursanız basınç göstergesinin 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Sağ alt köşede yer alan mavi ya da siyah doldurma musluğunu sola doğru çevirdiğinizde su sesi gelerek bar göstergesinde hareketlilik olacaktır. Değer 1,5 e geldiği zaman doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın. Ekranda bulunan hata kodu silinmezse eğer ‘R’ düğmesine bir kez basın. Sorun düzelecek ekranda derece belirecektir.

► Anahtar simgesi belirdiğinde ‘R’ düğmesine bastığınızda aşağıda yer alan HL hata kodu belirir ise bu cihazda aşırı ısınma sorunu olduğunu belirtir. Yani kalorifer gidiş suyunun 100°C olduğunu ve limit termostatın devreye girerek cihazı kapattığını belirtir.

Çözümü: Cihaz birkaç kez resetlenmelidir. Resetleme sonrasında düzelme oluyor ise cihaz kullanılmaya devam edilmelidir. Reset sonrasında düzelme olmaz ise parçalarda sorun olabileceğinden servis yardımı almanız gerekir. Bu sorunda; pompa sıkışmış, üç yollu vana konumunu değiştiriyor veya ortada kalıyor, ana eşanjör kireçlenmiş-tıkanmış ya da kalorifer filtresi tıkanmış olabilir. Kalorifer tesisatı tıkalı da olabilir. Uzman servis ekipleri tarafından sorun tespit edilir ise çözüm de sağlanacaktır.

► Anahtar simgesi belirdiği zaman ‘R’ düğmesine bastığınız anda ekranda aşağıda yer alan AF hata kodu belirdi ise bu prosestat sorunu demektir. Baca sisteminde sorun olduğunu yani atık gaz sisteminde bir aksaklık olduğunu belirtir.

Çözümü: Prosestat arızası durumunda cihazın resetlenmeye ihtiyacı yoktur. Resetleseniz dahi sorun düzelmeyecektir. Prosestat açılmıyor ya da açılmasına rağmen kapanmıyor olabilir. Cihaz bu durumda kendini kilitler ve anakart bu hata kodunu verir. Prosestat sorununun çözümlenmesi adına parça değişimi gerekeceğinden uzman servis yardımı almanız gerekmektedir. Bu gibi durumlarda prosestat ya da anakart arızalı olabilir. Fan sorunu da yaşanıyor olabilir.

► Anahtar simgesi belirdiğinde ‘R’ düğmesine bir kez bastığınız zaman ekranda aşağıda yer alan Hb hata kodu yer alıyor ise kalorifer sensöründe sorun olduğu anlamına gelmektedir.

Çözümü: Kalorifer gidiş borusu üzerinde yer alan sensörde (NTC de) sorun olması, kablolarda kısa devre ya da kopma olması durumunda bu sorun yaşanılmaktadır. Bu durumda parça değişimi ve uzman müdahalesi gerekmektedir. Bu nedenle de önerimiz arızanın giderilmesi adına servis ekiplerinden yardım almanızdır.

► Anahtar simgesi belirdiği anda ‘R’ düğmesine bir kez basın. Ekranda aşağıda yer alan db hata kodu yer alır ise bunun sebebi kullanım suyu sensör (NTC) sorunudur.

Çözümü: Kullanım suyu çıkış borusu üstünde yer alan NTC de sorun olduğunda, kablolarında kopma ya da kısa devre olduğunda bu sorun yaşanır. Arızanın onarımı adına parça değişimi gerekir ve bu sebeple de işi uzmanına bırakarak uzman yardımı almanızı öneririz.

► Anahtar simgesi ekranda belirdiğinde ‘R’ düğmesine basın. Resetleme sonrasında eğer sol alt köşede alev simgesinin üzerine / simgesi olduğu zaman cihaz ateşleme yapamıyor ateşleme sorunu veriyor demektir.

Çözümü: İlk başta daire içinde gaz olduğundan emin olmak adına gaz vanalarını kontrol edin. Değişiklik olmaz ise birkaç kez panelde yer alan ‘R’ düğmesine basın. Sonuç hala aynı ise servis yardımı alın. Ateşleme sorunlarında; anakart, gaz armatörü, iyonizasyon ve ateşleme elektrotlarında sorun olabilmektedir. Net tespit ve çözüm adına mutlaka işi uzmanına bırakın.

► Ekranda anahtar simgesi belirdiği zaman ‘R’ düğmesine basın. Aşağıda yer alan C1 simgesi yer alır ise bu gaz valfi bobinlerine yeterli şekilde voltaj gelmediğini yani akım gelmediği belirtir.

Çözüm: Bu durumda gaz valfinin açılması adına yeterli voltaj gelmiyordur. Doğal olarak da gaz valfi açamıyordur. Gaz valfinde, elektronik kartta ya da kablo grubunda sorun olabilir. Sorunun hem tespiti hem de çözümü adına servis yardımı alınız. Bu gibi arıza durumlarınsa kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem de bulunmuyor. Servis yardımı alırsanız sorununuz da kısa sürede çözüm bulabilecektir.

Daylux kombilerde ısınma problemi teknik servisin sıklıkla karşılaştığı sorunlardandır. Isınma sorunun farklı nedenleri olmakla beraber bazı Daylux kombi arıza kodları ve açıklamaları şu şekilde sıralanabilir:

· Daylux Kombi hata kodu- 101: Görüntüde bu kod ekrana geldiği zaman kombinin aşırı ısınma sorunu yaşadığına işarettir. Bu gibi durumda yapılması gereken tek şey kombiyi kapatmak ve servis çağırmaktır. Teknik servis geldikten sonra sorunu gidermek üzere ilk müdahaleleri yapar, tesisat dönüş filtresini temizler ve parça değişimi gerekirse gerekli müdahaleyi yapar.

· Daylux Kombi hata kodu- 501: 501 hata kodu, kombinin ateşleme sorunu olduğunu ifade eder. Alev olmadığı anlamına da gelebilir. Alev almamasının farklı nedenleri olabilir. Bunlardan bazıları: Gaz olmaması, gaz armatür arızası, çakmak arızası, iyonizer arızası, fan çalışma sisteminde bozukluk, su olmaması, elektronik kartta arıza olması ve reset düğmesi basılmaması gibi nedenlerden meydana gelebilir. Sorunların kısa sürede çözümü için kombi servisi başvurusunda bulunmanız önerilir.

· Daylux Kombi hata kodu 103-104-105-106-107: Kombide yetersiz dolaşım sorunu olduğunda bu kodlar ekranda görülebilir. Tesisat borularında kombi işlevinin verimli olmadığına işaret eder. Servis aranmalı, bilinçsiz müdahale yapılmamalıdır.

· Daylux Kombi hata kodu- 601: Egzoz dumanı tahliye sisteminde sorun olduğunda bu kod görüntülenir. Son derece ciddi bir arızadır ve önem derecesi yüksektir, kombi kapatılmalı, servis aranmalı ve çözüm sağlanana kadar kullanılmamalıdır.

· Daylux Kombi hata kodu 305-306-307: Elektronik kart arızası olduğu zaman bu kod numaralarından biri görüntülenir. Kart değişimi gerekir ve servis aranmalıdır.

· Daylux Kombi Hata Kodu 607-677: Ana kart arızası olması halinde bu kodlar görülebilir. Eğer kombi firmasından garantiniz varsa, değişim talep edebilirsiniz. Şayet değişim şansı yoksa, gereken teknik işlemlerin yapılması adına servise başvuru yapılmalıdır. Temel bir sorun olduğu için önemli bir değişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Current day month ye@r *

ŞİLE DEMİRDÖKÜM KOMBİ SERVİSİ